bramy automatyczne olsztyn

Automat do bramy przesuwnej to nowoczesne, komfortowe i bezpieczne rozwiązanie polecane zarówno na posesje prywatne, do wspólnot mieszkaniowych, jak i dla przedsiębiorstw. Wystarczą odpowiednio dobrane siłowniki, aby bez problemu otworzyć każdą bramę. Sprawdź, dlaczego warto postawić na rozwiązania Nice.

JAK DZIAŁA AUTOMAT DO BRAMY PRZESUWNEJ?

Sposób działania automatu jest dość prosty. Automat do bramy przesuwnej zbudowany jest z siłowników oraz elementów sterujących. Ponadto często towarzyszą mu akcesoria do bram przesuwnych. Automatyka do bram Olsztyn może mieć różne rozmiary, sposób działania oraz formę obsługi. Jej dobór uzależniony jest od kilku czynników – wymiarów, wagi, intensywności pracy. Prawidłowo dobrany napęd bramy przesuwnej pozwala na jej płynne otwieranie i zamykanie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych przez cały rok. Dodatkowo warto pamiętać, aby wybrać moc silnika według zaleceń producenta. Dzięki temu unikniemy ewentualnych problemów z otwieraniem lub zamykaniem podczas silnych wiatrów, a jednocześnie napęd nie będzie pracować na najwyższych obrotach, co może korzystnie przełożyć się na jego żywotność.

Siłownik, element zbudowany z motoreduktora oraz elektrycznego modułu sterującego, wyposażony jest w koło zębate, które obraca się i przesuwa bramę poprzez zazębianie się z listwą. Listwa jest umieszczona wzdłuż dolnej krawędzi bramy. Bramę przesuwną obsługuje się przy użyciu pilota. Nie musi być on skierowany bezpośrednio w kierunku centrali sterującej, gdyż jest ona wyposażona w antenę, która odbiera sygnał z odległości nawet 200 metrów.

AKCESORIA DO BRAM PRZESUWNYCH

Akcesoria do bram przesuwnych to szeroka gama produktów, które poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z przesuwnych bram automatycznych.

  • Lampy sygnalizacyjne włączają się przed uruchomieniem się bramy i działają przez cały proces zamykania się lub otwierania. Ponadto mogą pełnić funkcję niezależnego oświetlenia wjazdu.
  • Zasilanie awaryjne (akumulator) idealnie sprawdzi się w sytuacjach, w których nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do wjazdów, z których korzysta większa liczba kierowców i brak możliwości wjazdu czy wyjazdu z posesji stanowiłby poważny problem.
  • Piloty do bram automatycznych działają na zasadzie sygnału radiowego. Urządzenie przy każdym użyciu pracuje z inną częstotliwością, co wpływa na bezpieczeństwo, ponieważ skopiowanie sygnału jest niemal niemożliwe.
  • Napędy do bram przesuwnych wymagają użycia listwy zębatej, montowanej na dolnej krawędzi bramy. Listwy wykonane z nylonu, mogą się szybciej zużywać, jednak w trakcie pracy nie generują praktycznie żadnego hałasu. Listy wykonane z metalu są trwalsze, jednak zdecydowanie głośniejsze w trakcie otwierania i zamykania bramy.
  • Napędy do bram przesuwnych warto wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenie ruchu samochodowego i pieszego. Fotokomórki są najlepszym rozwiązaniem. Montuje się je w świetle bramy po obu stronach. Przecięcie wiązki promieni podczerwonych wywołuje reakcję – natychmiastowe zatrzymanie się bramy i cofnięcie.

Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn