monitoring olsztyn

Coraz łatwiejszy dostęp do systemów monitoringu, także domowego, powoduje rosnące zainteresowanie konsumentów tą formą zabezpieczenia, także posesji prywatnych. Czy jednak instalacja monitoringu nie jest nadmierną ostrożnością? Czy nagrywanie ludzi w ten sposób jest w ogóle zgodne z prawem?

Czy monitoring jest potrzebny?

W swoim domu powinieneś czuć się bezpiecznie. Jeśli zatem system monitoringu uspokoi cię i pozwoli się odprężyć, to zdecydowanie warto w niego zainwestować.

Monitoring daje możliwość podglądu miejsc oddalonych lub trudno dostępnych – np. odległych skrajów posesji, szczególnie narażonych na wtargnięcie. System kamer czuwa nad domownikami także w czasie snu czy urlopu, gdy nie ma ich w pobliżu i nie mogą oni na czas zareagować. Dzięki zastosowaniu monitoringu możesz poczuć się bezpiecznie.

Jeśli interesuje cię monitoring Olsztyn to obszar działania firmy Media System, której specjaliści w sposób profesjonalny i kompleksowy pomogą ci dobrać monitoring do twoich potrzeb.

Czy monitoring jest legalny?

Polskie prawo pozwala na instalację monitoringu wszystkim, którzy czują się w jakiś sposób zagrożeni. Warto jednak pamiętać o kilku obostrzeniach, jakie ustawodawca nakłada na właściciela monitoringu.

Przede wszystkim kamera może obejmować wyłącznie nasz teren – nie możemy podglądać sąsiada. Dodatkowo pod żadnym pozorem nie wolno nam publikować wizerunku intruza, nawet jeśli uwiecznimy go na kamerze – takie dane udostępnić wolno tylko policji.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn