bramy garażowe Olsztyn

Jak wybrać bramę garażową?

Brama garażowa powinna być łatwa w obsłudze, trwała, bezpieczna i estetyczna. Producenci oferują modele w licznych wersjach kolorystycznych i teksturowych, z różnych zakresów cenowych. Najpopularniejszymi modelami są aktualnie bramy garażowe uchylne i bramy garażowe segmentowe. Którą z nich wybrać?

Brama garażowa uchylna

Uchylna brama garażowa (zobacz bramy garażowe Olsztyn) to rozwiązanie atrakcyjne cenowo. Mechanizm jej działania jest bardzo prosty: brama przesuwa się w całości, fragmentem zachodząc wówczas na górną część garażu. Dlatego właśnie wymaga wolnej przestrzeni zarówno przed garażem, jak i w jego wewnętrznej górnej części. Decydując się na bramę uchylną musimy zatem mieć pewność, że nic nie zakłóci swobody jej ruchu.
Brama garażowa uchylna może działać automatycznie lub też być otwierana ręcznie. Dostępna jest w szerokiej gamie materiałów (np. stal, aluminium), także z opcją ocieplania czy zabezpieczeń antywłamaniowych.

Brama garażowa segmentowa

Droższa od bramy uchylnej, ale dużo bardziej funkcjonalna. Przede wszystkim nie wymaga zbyt wiele miejsca- segmenty na zawiasach składają się i po prowadnicach chowają pod sufitem dachu. Im więcej segmentów tym płynniejsza praca bramy- najczęściej jest ich kilkanaście.
To dobry wybór także dla osób przebywających dużo w garażu, np. w celu majsterkowania. Brama segmentowa jest bardzo szczelna i ma znacznie lepsze właściwości termoizolacyjne niż brama uchylna.

Brama garażowa- uchylna czy segmentowa?

Oba rodzaje bram mają więcej podobieństw, niż różnic. Która brama sprawdzi się lepiej u ciebie?

Wybierz bramę uchylną jeśli:

• Masz dużo miejsca w garażu i przed nim.
• Nie przebywasz dużo w garażu, zwłaszcza w zimne miesiące.
• Cenisz sobie oszczędność.

Wybierz bramę segmentową jeśli:

• Nie masz zbyt wiele miejsca.
• Lubisz przebywać w garażu (np. celem majsterkowania czy dokonywania napraw).
• Cena nie gra dla ciebie aż tak dużej roli.

Zapoznaj się z naszą ofertą- bramy garażowe Olsztyn i okolice – automatyka i napędy do bram Olsztyn. Nasi specjaliści służą pomocą. Zachęcamy do kontaktu!


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn