bramy automatyczne olsztyn

Dlaczego powinieneś zadbać o zabezpieczenie bramy garażowej na budowie?

Decyzja o montażu bramy garażowej (bramy garażowe Olsztyn) na wczesnym etapie budowy ma zarówno plusy i minusy – warto je poznać i podjąć świadomą decyzję. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że brama garażowa jest świetnym zabezpieczeniem garażu – miejsca do przechowywania materiałów budowlanych, sprzętów, itd.

Osoby budujące dom bardzo często zadają pytanie – kiedy montować bramę garażową? Czy razem z pozostałymi elementami stolarki, czy czekać do zakończenia prac tynkarskich i wykończeniowych, a otwór w garażu zabić deskami.

Inwestorzy mają obawy, że montaż bramy garażowej na wczesnym etapie budowy może doprowadzić do jej uszkodzenia i zabrudzeń. Z pewnością można jednak tego uniknąć, jeśli zastosujemy się do wskazówek zawartych poniżej. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zabezpieczyć bramę garażową na budowie przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Jak zabezpieczyć bramę garażową na budowie?

Rekomendowana przez nas kolejność działań jest następująca:

  1. Montaż bramy garażowej powinien mieć miejsce po wysuszeniu tynków wewnętrznych (mokre tynki powodują zwiększoną wilgotność w pomieszczeniu, czyli doskonałe warunki do rozwoju pleśni i grzybów lub korozji). Jeżeli pomieszczenie było malowane lub ma dużą wilgotność powinno być dobrze wentylowane
  2. Płaszcz bramy powinien zostać dokładnie zabezpieczony, tak aby nie został zabrudzony przez materiały płynne używane na budowie.
  3. Wszelkie uszczelki w bramie garażowej należy dokładnie wyczyścić z brudu, takiego jak kurz, pył, czy cement. Jeśli tego nie zrobimy, to w wyniku pracy wykonywanej przez mechanizmy bramy, może dojść do przetarć i uszkodzeń.
  4. Jeśli nie mamy jeszcze posadzki, pamiętajmy, aby brama nie była podpierana jedynie punktowo – może to spowodować deformację uszczelek, które nie będą odpowiednio spełniały swojej funkcji w przyszłości.
  5. Po wylaniu posadzki należy tak wyregulować bramę garażową, aby pasowała do nowych warunków. Powinniśmy sprawdzić, czy brama pracuje optymalnie, a uszczelki dokładnie przylegają do jej powierzchni. Na koniec powinniśmy sprawdzić jeszcze, czy napęd prawidłowo współpracuje z bramą.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, nie musisz rezygnować z montażu bramy wraz z pozostałymi elementami stolarki w nowo budowanym domu.

Jeśli poszukujesz rzetelnego wykonawcy bram garażowych w Olsztynie i okolicach – skontaktuj się z nami.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn