bramy przemyslowe 1

Wybór bramy przemysłowej Olsztyn może być skomplikowanym zadaniem, w tym artykule postaramy się nieco rozjaśnić ten temat. W przypadku zainteresowania montażem bramy przemysłowe Olsztyn – skontaktuj się z nami. Wybór bramy przemysłowej powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem obiektu, do jakiego brama prowadzi.

Inna brama sprawdzi się w magazynie, a inna w hali sprzedażowej, choć obydwie możemy podciągnąć pod bramy przemysłowe. Wyboru rodzaju bramy należy więc dokonać już na etapie decyzji o budowie danego obiektu – tak by ruch pojazdów i ruchu pieszego odbywał się bezproblemowo. Poza doborem bramy warto też dokładnie przemyśleć rozmieszczenie bram w budynku, w czym z pewnością pomoże jednostka projektująca budynek. Pierwszy wniosek jaki można wysnuć, to że brama przemysłowa powinna być dobrana pod konkretną lokalizację, warunki montażu i oczekiwania klienta. W takim właśnie wyborze pomagamy w Media System w formie bezpłatnej wstępnej konsultacji z klientem.

Jak wybrać bramę przemysłową – zagadnienia techniczne

Przechodząc do kwestii technicznych – jednym z najważniejszych czynników przy wyborze bramy przemysłowej są takie parametry, jak wymiary otworu oraz pułap nadproża. Kolejno warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak metoa otwierania oraz czy planowane jest wbudowanie w bramę drzwi. Po przemyśleniu i sprawdzeniu tych informacji możemy przejść do poszukiwania bram wśród konkretnych producentów.

Rodzaje bram przemysłowych Olsztyn

Dwa najpopularniejsze typy bram przemysłowych to bramy rolowane oraz bramy segmentowe.

Bramy rolowane Olsztyn – ich otwieranie polega na rolowaniu się wokół górnego wału. Tego typu brama wymaga niewielkiego obszaru zabudowy, więc jeśli mamy ograniczoną powierzchnię – tego typu brama sprawdzi się najlepiej. Wadą takiej bramy jest bram możliwości montażu drzwi serwisowych lub pełnego przeszklenia. Zaletą jest możliwość ocieplenia bądź perforacji dla zapewnienia właściwego przepływu powietrza.

Bramy segmentowe Olsztyn – tego typu bramy, podobnie jak bramy rolowane, wykonane są przeważnie ze stali lub aluminium. Nieodłącznym elementem bram segmentowych jest ich ocieplenie. Stanowi to więc dużą zaletę w postaci braku ubytków cieplnych w obiekcie. Istnieje wiele różnych kombinacji prowadnic do bram segmentowych (ruch poziomy, pionowy, nachylony pod kątem), więc można przyjąć, że tego typu brama będzie uniwersalnym rozwiązaniem do większości obiektów, ponieważ otwieranie bramy możemy dostosować to dostępnej powierzchni obiektu. Niewątpliwą zaletą bramy segmentowej przemysłowej jest możliwość wyposażenia jej w przeszklenia, kratki wentylacyjne, czy wbudowania drzwi.

Bramy przemysłowe – inne możliwości

Wybór nie ogranicza się do tych dwóch typów bram opisanych powyżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bram segmentowych – skontaktuj się z nami. Oferujemy bezpłatną konsultację i wycenę montażu bramy na terenie Olsztyna i okolic.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn