bramy segmentowe olsztyn

Jesteś na etapie budowy lub projektowania domu i zastanawiasz się, jaka powinna być szerokość bramy garażowej? A może remontujesz garaż i chcesz usprawnić manewrowanie samochodem podczas wjazdu i wyjazdu? Sprawdź, jaką szerokość powinna mieć brama w garażu.

Bramy garażowe na jeden lub dwa samochody

Podstawowym pytaniem przy wyborze szerokości bramy garażowej, brzmi: Ile samochodów będzie parkować w garażu? Standardowa szerokość bramy garażowej dla jednego samochodu to nieco więcej niż typowe uliczne miejsce parkingowe – 180-190 cm.

Jeżeli garaż przeznaczony jest dla dwóch samochodów, szerokość tę należy powielić z zachowaniem wygodnego odstępu. Przyjmuje się, że brama garażowa dla dwóch aut powinna mieć szerokość 500 cm.

Bramy garażowe dla specjalnych potrzeb

Podane wyżej wymiary są typowe, nastawione przede wszystkim na oszczędność miejsca. Często zdarza się jednak, że to co standardowe – choć tańsze w zakupie i łatwiej dostępne – nie spełni ostatecznie wszystkich oczekiwań.

Firma Media System, specjaliści w kategorii bramy garażowe Olsztyn, służą pomocą także w przypadku zadań specjalnych. Jeśli więc w garażu będziesz przechowywał samochód i motor – wybierz bramę na ok. 300 cm. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie przy parkowaniu, nie utrudniaj sobie życia i zdecyduj się na bramę szerszą od standardowej, np. 230-250 cm.

Brama garażowa na wymiar jest o ok. 20-30 % droższa niż standardowa, ale za to daje Ci gwarancję optymalizacji użytkowania, wygodę i poczucie bezpieczeństwa.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn