domofony olsztyn

Domofon spełnia podwójną rolę: stanowi narzędzie pierwszego kontaktu między mieszkańcem domu a gościem. Dzięki możliwości weryfikacji, domofon to także podstawowa ochrona każdej posesji – sami decydujemy, komu otworzyć a komu nie.

Jaki domofon będzie najlepszy? Sprawdź, co możesz wybrać.

Domofon czy wideofon?

Klasyczny domofon to urządzenie przekazujące wyłącznie dźwięk. Urządzenie znajdujące się na furtce, czyli bramofon, posiada jeden lub więcej guzików, po wciśnięciu których na unifonie, czyli słuchawce powieszonej w domu, rozlega się sygnał. Domownik i gość mogą rozmawiać a następnie użytkownik unifonu decyduje, czy otworzyć bramkę.

Wideofon działa na podobnej zasadzie, ale jego funkcja rozszerzona jest o przekazywanie obrazu. Najczęściej jest to przekaz jednostronny – tylko domownik widzi gościa. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób starszych czy mających problemy ze słuchem.

Zarówno w domofonie klasycznym jak i w wideofonie, przesył danych może odbywać się za pomocą kabla lub sygnału cyfrowego.

Wideofon IP – inteligentny domofon

W kategorii produktów domofony Olsztyn coraz większą popularnością cieszą się wideofony IP. Umożliwiają one widzieć gościa nie tylko z domu, ale z dowolnego miejsca na świecie – dzięki zastosowaniu łączności internetowej prosta aplikacja na smartfonie pozwala na całodobowy podgląd terenu, który obejmuje kamera.

Właściciel posesji ma również opcję zdalnego otwierania bramki – można w ten sposób wpuścić do domu kuriera lub dziecko, które zapomniało kluczy.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn