czyszczenie bramy garażowej

Brama w garażu to jeden często eksploatowanych elementów stolarki w domu jednorodzinny, nieraz brama garażowa otwierana jest nawet kilkanaście razy w ciągu jednego dnia. Jak podejść do tematu konserwacji bramy garażowej?

Zobacz także naszą ofertę – bramy garażowe Olsztyn.

Brak utrzymania bramy garażowej w należytej czystości, zanieczyszczenia pomiędzy kolejnymi sekcjami, a także brak prawidłowej konserwacji powoduje, że z bramy docierają do nas niepokojące odgłosy tarcia, czy zgrzytania. Aby zapobiec takim sytuacjom i cieszyć się dobrą kondycją bramy przez długie lata użytkownia, należy regularnie i prawidłowo konserwować bramę garażową.

Jak często czyścić i konserwować bramę?

Jeśli jesteś na etapie budowy – możesz dbać o swoją bramę już od samego początku, co rekomendujemy. Zalecamy, aby oczyścić i konserwować ją zaraz po montażu oraz po zakończeniu prac budowlanych.

Ponadto czyszczenia w ramach konserwacji bramy garażowej powinieneś rzynajmniej 2 razy w roku i za każdym razem, kiedy po kontroli wzrokowej uznamy, że brama jest zanieczyszczona.

Konserwacja bramy garażowej – jak to zrobić

  1. Oczyść miejsca trudno dostępne – pod uszczelkami, między sekcjami. Tu pomocne będzie sprężone powietrze.
  2. Oczyść cały płaszcz bramy – Przetrzyj wilgotną ścierką lub spłucz łagodnym strumieniem wody i ważne, nie używaj myjek wysokociśnieniowych. Płaszcz bramy możesz też umyć łagodnym detergentem i szczotką z miękkim włosiem.
  3. Pamiętaj: Przed przystąpieniem do czyszczenia sprawdzić na małym obszarze i w niewidocznym miejscu czy detergent nie wchodzi w reakcję z bramą.
  4. Po wysuszeniu przeprowadź konserwację uszczelek silikonem.
  5. Suchym smarem konserwuj trzpienie zawiasów i rolek.Pamiętaj: Pod żadnym pozorem nie smaruj prowadnic, ich wnętrze oczyść wyłącznie z kurzu i nieczystości.

Istotne jest, aby do prac konserwacyjnych używać wyłącznie produktów rekomendowanych przez producenta bramy garażowej. Dodatkowo wykonywanie wymienionych czynności przed okresem zimowym, pozwoli uniknąć przymarzania bramy.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn