domofony olsztyn

Domofony Olsztyn to urządzenia elektroniczne, które służą do komunikacji głosowej na małe odległości bez pośrednictwa centrali. Komunikacja przez domofon najczęściej odbywa się pomiedzy zewnętrzną kasetą bramową a montowanym wewnątrz unifonem, który zbudowany jest się z części naściennej i słuchawki.

Rodzaje domofonów Olsztyn

Domofony możemy podzielić na kilka grup, w zależności od technologii wykonania i funkcjonalności. Poniżej opisujemy najpopularniejsze rodzaje domofonów Olsztyn.

  • bramofon
  • domofon analogowy
  • domofon cyfrowy
  • wideodomofon

Bramofon Olsztyn

Bramofon Olsztyn jest najprostszym systemem łączności pomiędzy bramą wejściową a lokalami w posesji. Wykorzystuje się go do wywołania i rozmowy z lokatorami oraz odblokowania zamka i otwarcia bramy wejściowej.

Domofon analogowy Olsztyn

Kolejną grupą urządzeń są domofony analogowe. Od bramofonów różnią się tym, że posiadają przyciski indywidualne dla każdego lokalu w budynku. Wersja analogowa to najprostszy rodzaj domofonu, składa się z kasety bramowej i unifonu wykonanego najczęściej w postaci wiszącej słuchawki telefonicznej.

Domofon cyfrowy Olsztyn

Domofony cyfrowe to bardziej zaawansowana wersja poprzedniej grupy urządzeń, czyli domofonów analogowych. W przeciwieństwie do poprzedników posiadają one cyfrowe klawiatury (z możliwością wprowadzenia kodu otwierającego bramę/drzwi), wyświetlacz i inne opcjonalne elementy. Domofon cyfrowy oparty jest o technikę mikroprocesorową.

Wideodomofon Olsztyn

Wideodomofony to rodzaj domofonu wyposażonego w kamerę zamontowaną w kasecie bramowej, natomiast elementy wewnątrz lokalu posiadają dodatkowo monitor w postaci wyświetlacza LCD – czarno-białego lub kolorowego. Kamera wideodomofonu może być wbudowana w panel zewnętrzny lub zamontowana osobno na budynku. Unifon z monitorem nazywany jest wideomonitorem.

Domofony Olsztyn – co wybrać?

Jak widać istnieje wiele grup urządzeń, które mogą służyć do otwierania posesji / klatki schodowej z lokalu. Osoba nie związana z tematem z pewnością może mieć kłopot z doborem odpowiedniego rodzaju urządzenia, producenta, a wreszcie z montażem całego systemu. Tutaj z pomocą przychodzi Media System Olsztyn, gdzie oferujemy bezpłatną konsultację oraz wycenę montażu profesjonalnych urządzeń renomowanych producentów. Zapraszamy do kontaktu!


Zobacz także

bramy segmentowe olsztyn
Gdzie kupić napęd do bramy garażowej?

Automatyczna brama garażowa to rozwiązanie praktyczne i wygodne. Pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć wystawienia na niesprzyjające warunki pogodowe. Jeśli już zdecydowałeś o wyborze bramy pamiętaj jednak, że jej sercem jest napęd – musi on być odpowiednio dopasowany, aby mechanizm działał prawidłowo. 5 / 5 ( 1 vote )

Czytaj dalej Czytaj dalej
monitoring olsztyn
Czy monitoring jest potrzebny i legalny?

Coraz łatwiejszy dostęp do systemów monitoringu, także domowego, powoduje rosnące zainteresowanie konsumentów tą formą zabezpieczenia, także posesji prywatnych. Czy jednak instalacja monitoringu nie jest nadmierną ostrożnością? Czy nagrywanie ludzi w ten sposób jest w ogóle zgodne z prawem? Czy monitoring jest potrzebny? W swoim domu powinieneś czuć się bezpiecznie. Jeśli zatem system monitoringu uspokoi cię […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
brama garażowa
Automatyka do bram garażowych

Automatyczne bramy garażowe Olsztyn to niewątpliwy komfort codziennego życia. Brak konieczności wychodzenia z auta, aby otworzyć bramę, czy np. pada deszcz lub śnieg to luksus, który jest w zasięgu ręki. Prezentujemy wybrane  elementy automatyki do bram garażowych firmy Nice, które na co dzień montujemy w Olsztynie i okolicach. 5 / 5 ( 1 vote )

Czytaj dalej Czytaj dalej
klimatyzacja olsztyn
Realizacje klimatyzacji w Olsztynie

Zobacz wybrane realizacje Media System w zakresie klimatyzacji (klimatyzacja Olsztyn). W ofercie naszej firmy znaleźć można klimatyzację domową oraz przemysłową. Klimatyzacja gwarantuje… 5 / 5 ( 1 vote )

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn