domofony olsztyn

Domofony Olsztyn to urządzenia elektroniczne, które służą do komunikacji głosowej na małe odległości bez pośrednictwa centrali. Komunikacja przez domofon najczęściej odbywa się pomiedzy zewnętrzną kasetą bramową a montowanym wewnątrz unifonem, który zbudowany jest się z części naściennej i słuchawki.

Rodzaje domofonów Olsztyn

Domofony możemy podzielić na kilka grup, w zależności od technologii wykonania i funkcjonalności. Poniżej opisujemy najpopularniejsze rodzaje domofonów Olsztyn.

  • bramofon
  • domofon analogowy
  • domofon cyfrowy
  • wideodomofon

Bramofon Olsztyn

Bramofon Olsztyn jest najprostszym systemem łączności pomiędzy bramą wejściową a lokalami w posesji. Wykorzystuje się go do wywołania i rozmowy z lokatorami oraz odblokowania zamka i otwarcia bramy wejściowej.

Domofon analogowy Olsztyn

Kolejną grupą urządzeń są domofony analogowe. Od bramofonów różnią się tym, że posiadają przyciski indywidualne dla każdego lokalu w budynku. Wersja analogowa to najprostszy rodzaj domofonu, składa się z kasety bramowej i unifonu wykonanego najczęściej w postaci wiszącej słuchawki telefonicznej.

Domofon cyfrowy Olsztyn

Domofony cyfrowe to bardziej zaawansowana wersja poprzedniej grupy urządzeń, czyli domofonów analogowych. W przeciwieństwie do poprzedników posiadają one cyfrowe klawiatury (z możliwością wprowadzenia kodu otwierającego bramę/drzwi), wyświetlacz i inne opcjonalne elementy. Domofon cyfrowy oparty jest o technikę mikroprocesorową.

Wideodomofon Olsztyn

Wideodomofony to rodzaj domofonu wyposażonego w kamerę zamontowaną w kasecie bramowej, natomiast elementy wewnątrz lokalu posiadają dodatkowo monitor w postaci wyświetlacza LCD – czarno-białego lub kolorowego. Kamera wideodomofonu może być wbudowana w panel zewnętrzny lub zamontowana osobno na budynku. Unifon z monitorem nazywany jest wideomonitorem.

Domofony Olsztyn – co wybrać?

Jak widać istnieje wiele grup urządzeń, które mogą służyć do otwierania posesji / klatki schodowej z lokalu. Osoba nie związana z tematem z pewnością może mieć kłopot z doborem odpowiedniego rodzaju urządzenia, producenta, a wreszcie z montażem całego systemu. Tutaj z pomocą przychodzi Media System Olsztyn, gdzie oferujemy bezpłatną konsultację oraz wycenę montażu profesjonalnych urządzeń renomowanych producentów. Zapraszamy do kontaktu!


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn