monitoring olsztyn

Monitoring to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w firmach i instytucjach, jak i w domach prywatnych. System zwiększa bezpieczeństwo obiektu, chroniąc go przed włamywaczami i niepowołanymi gośćmi, ale to nie jedyne jego zadanie.

Sprawdź, jakie funkcje spełnia monitoring i dlaczego, poza spokojnym snem domowników, warto zainstalować go u siebie.

Rodzaje monitoringu

W kategorii monitoring Olsztyn możemy wybierać spośród różnych rozwiązań, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Warianty powiązane są z właściwościami kamery, będącej podstawowym elementem systemu.

Wyróżniamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, a także analogowy (kablowy) i cyfrowy. W zależności od specyfiki lokalizacji, można zastosować kamerę stacjonarną (monitorującą stale jeden wycinek przestrzeni) lub obrotową (zmieniającą położenie). Kamery obrotowe mogą być zaprogramowane na stałą drogę rotacji, ale mogą też być wyposażone w funkcję śledzenia poruszającego się obiektu.

Kamera może być przystosowana do pracy nocą – wówczas będzie zawierać tryb podczerwieni. Jeśli chroniony teren znajduje się w miejscu narażonym na ataki, można wybrać kamerę wandaloodporną, ze wzmocnioną obudową. Zaawansowaną ale bardzo przydatną opcją jest także termowizja, pozwalająca wykryć nawet doskonale zakamuflowanego intruza.

Do czego jeszcze może służyć monitoring?

Co poza bezpieczeństwem daje monitoring? Przede wszystkim wiedzę o tym, kto przebywał na terenie. Możemy dzięki temu sprawdzić, czy w okolicy nie kręcą się podejrzani ludzie, ale też dziki czy inne zwierzęta.

Powiązanie monitoringu z domofonem i aplikacją na smartfon, umożliwia zdalne otwieranie zamka, np. celem wpuszczenia listonosza czy znajomych, którzy dotarli do domu przed domownikami.

Wreszcie wyposażenie terenu w monitoring może być niezbędnym warunkiem wypłacenia odszkodowania w przypadku kradzieży lub zniszczenia mienia.


Zobacz także

rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 2

Obowiązujące od 1. stycznia 2021 r. Warunki Techniczne spędzają sen z powiek wielu osobom pragnącym wybudować nowy dom. Z przepisów nie wynika bezpośrednio nakaz stosowania energii odnawialnej, ale w praktyce spełnienie wymogów wyłącznie z zastosowaniem węgla czy gazu jest po prostu niewykonalne. Remedium na ten problem okazuje się rekuperacja – forma odzyskiwania energii z mechanicznej […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
rekuperacja w olsztynie
Rekuperacja a budowa domu w 2021 cz. 1

Rekuperacja to nowoczesna forma wentylacji, pozwalająca na odzyskanie części ciepła z wentylacji mechanicznej. Do tej pory nie stanowiła najpopularniejszej metody ekologicznego ogrzewania domu, ale już wkrótce może się to zmienić. Obowiązujące Warunki Techniczne WT 2021 znacznie zmniejszają limity zapotrzebowania na energię w nowopowstających budynkach. Tradycyjne paliwa nie są w stanie sprostać nowym przepisom i konieczne […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
instalacje elektryczne elektryk olsztyn
Popularne usługi elektryczne

Zarówno kilkudziesięcioletnie budynki, jak i świeżo powstałe domy i mieszkania, wymagają czasami interwencji w instalację elektryczną. W nowych nieruchomościach instalację należy zaprojektować i wykonać w całości, w starych często potrzebne są modyfikacje i naprawy. Jakie usługi oferują elektrycy? Czy można samodzielnie wykonywać prace przy instalacji? Co może zrobić elektryk? Osoba posiadająca odpowiedni zakres uprawnień, jest […]

Czytaj dalej Czytaj dalej
security camera 5642120 1920
Monitoring na budowę

Budowa domu lub lokalu użytkowego to duże przedsięwzięcie, a co za tym idzie – duży stres. Wielu osobom spędza z powiek zagrożenie ze strony potencjalnych złodziei i innych niepożądanych gości, korzystających z ułatwionego dostępu na posesję i mogących bez większego problemu wynieść z niej materiały budowlane czy maszyny. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

Wybierz dogodną formę kontaktu i opowiedz, jak możemy Ci pomóc.

Nasi specjaliści rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania, a także doradzą w kwestii zamówienia.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:00.

contact phone

tel. 665 539 315

Media system email

biuro@mediasystem.olsztyn.pl

Media system mapa

ul. Miętowa 9, Nikielkowo

Wróć do góry - Media System Olsztyn